wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu nie musi być stresujące. Podpowiadamy jak wypożyczyć auto?

Wypożyczenie samochodu nie musi być stresującą czynnością. Warto wiedzieć jak się przygotować do rozmowy z wypożyczalnią i wiedzieć czego można oczekiwać. Przede wszystkim zacząć trzeba od zidentyfikowania potrzeb. Do podstawowych informacji należy termin wypożyczenia oraz rodzaj samochodu, czasem również budżet do dyspozycji.

Gdzie szukać wypożyczalni samochodów?

Jeśli już wiemy jaki samochód jest nam potrzebny i kiedy go potrzebujemy, musimy znaleźć wypożyczalnie samochodów w okolicy i przejrzeć ich oferty. Co ważne warto skorzystać z internetu i wyszukać jak najwięcej wypożyczalni, bowiem może okazać się iż pierwsza z brzegu oferta nie jest atrakcyjna, bądź też wypożyczalnia nie dysponuje takimi samochodami jakich potrzebujemy lub są one w danym terminie niedostępne.

Zlokalizowanie wypożyczalni samochodów nie jest trudne, zwykle wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać wypożyczalnia samochodów a otrzymamy szereg wyników. Wiele wypożyczalni obejmuje swym zasięgiem cały kraj a nawet Europę co za tym idzie nie musimy zawężać poszukiwań, jednak warto dla porównania oferty znaleźć również wypożyczalnie samochodów lokalne. Warunki wynajmu w mniejszych, nie sieciowych wypożyczalniach bywają bardziej przyjazne klientowi.

Porównaj oferty

Pochopne decyzje wyboru wypożyczalni mogą nas sporo kosztować. Niestety nie zawsze oferta najtańsza jest najlepsza. Bywa iż wskazane w reklamie koszty to tylko część całkowitych wydatków. Bywa i tak,że podstawowa cena wynajmu nie obejmuje szeregu opłat dodatkowych, które i tak musimy wykupić by móc samochodem wyjechać na drogę. Aby porównać jakość ofert, ich zawartość warto skorzystać z internetowych stron jakimi są porównywarki cen. Wówczas łatwo można zestawić ceny poszczególnych wypożyczalni i zobaczyć ile faktycznie będzie nas kosztował wynajem danego samochodu w określonym terminie w każdej z wybranych wypożyczalni.

Wypożyczenie samochodu przez internet

Zarezerwować samochód w wypożyczalni można online. To prosty sposób na wypożyczenie samochodu bez wychodzenia z domu. Możemy wówczas spokojnie przeanalizować regulamin wypożyczalni, umowę itp. Aby wynająć auto z wypożyczalni warto wiedzieć co należy posiadać. W wielu wypożyczalniach niezbędne jest przedstawienie karty kredytowej jako ewentualnego zabezpieczenia na wypadek szkód. Oczywiście aby wynająć samochód musimy posiadać prawo jazdy. Często oświadczyć też iż będziemy jedynymi kierowcami pojazdu. Trafić też można oferty ze zniżką za staż posiadania prawa jazdy, wówczas należy przedstawić prawo jazdy.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu auta?

Poza ceną warto zwrócić uwagę na rocznik samochodu, rodzaj paliwa oraz pojemność silnika. Wybierać należy samochód bezpieczny i ekonomiczny. Im młodszy samochód tym mniejsze ryzyko że się nam zepsuje. Im lepsze wyposażenie tym lepszy komfort jazdy. Warto także patrzeć na dodatki jakie wypożyczalnia samochodów zapewnia lub oferuje opcjonalnie jak nawigacja GPS, możliwość oddania auta w dowolnym miejscu, fotelik dziecięcy itp. kiedy już wypożyczymy samochód wiedzieć należy na co zwrócić uwagę podczas odbioru auta. Przede wszystkim istotny jest stan pojazdu tak estetyczny jak i techniczny. Wszelkie zastrzeżenia należy zapisać w protokole przekazania. Ważny jest stan licznika jak też stan paliwa, bak powinien być pełny, a samochód gotowy do wyjazdu na drogę. Na tym etapie powinniśmy mieć również umówione kiedy i jak oddajemy samochód. Zdarza się iż samochód musimy mieć umyty, częściej wymogiem jest zatankowanie do pełna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *