kuchnia idealna

Kuchnia idealna dla Ciebie

Idealna kuchnia to przede wszystkim idealnie dobrana zabudowa kuchenna. Meble mają spełniać przede wszystkim funkcję praktyczną, mniej ekspozycyjną. Na szczęście dostępne w firmach meblowych fronty mebli pozwalają uzyskać efekt dwa w jednym – kuchni praktycznej i eleganckiej.

Kuchnia pod wymiar

Kupowanie mebli na wymiar daje możliwość skomponowania dowolnego zestawu mebli kuchennych, z uwzględnieniem szafek przeszklonych lub bez półeczek na przyprawy i innych drobiazgów. Niektóre osoby w swoich kuchniach nie wyobrażają sobie nie zaaranżować niewielkiej jadalni. Wówczas sporym wyzwaniem może być zmieszczenie do niewielkiej kuchni wygodnego stołu dla kilku osób. Na szczęście może się to udać, gdy zaprojektujemy kuchnię o wymiarach idealnie spełniających nasze oczekiwania.

Fronty, zawiasy, uchwyty

Bardzo istotne jest to, aby meble w kuchni ładnie wyglądały i były funkcjonalne. Musimy więc kupując meble na wymiar uwzględnić kolory frontów, ich połysk, sposób wykończenia, fakturę. Obecnie na topie są meble na wysoki połysk, wykończone specjalnym tworzywem przypominającym szkło. Fronty kuchenne obecnie preferuje się całkowicie gładkie, bez jakichkolwiek wyżłobień i elementów dekoracyjnych. Jedyną dekoracją mogą być eleganckie uchwyty. Te również należy uwzględnić w projekcie, wybierając fronty.

Podczas meblowania kuchni marzeń trzeba wziąć też pod uwagę zawiasy, jakie będą wykorzystane w naszych meblach. Bardzo modne są obecnie szafki bez uchwytów. Mocuje się w nich specjalne zawiasy, które pozwalają na otworzenie szafki poprzez nieznaczne naciśnięcie frontu w jednym miejscu. Jest to rozwiązanie dość wygodne. Pozwala uniknąć uchwytów, o które często obijają nam się nogi. Dodatkowo, niweluje się też gromadzenie brudu wokół uchwytów. Kuchnia urządzona w ten sposób otrzymuje iście sterylny, super minimalistyczny charakter. Zawiasy można też mocować w różny sposób, tworząc tym samym szafki otwierane do góry. Wszystko zależy od tego, co konkretnie będzie w naszej kuchni bardziej wygodne.

Polecamy: Kuchnia – jak połączyć estetykę z funkcjonalnością?

Jadalnia w kuchni

Zlecając meble na wymiar powinniśmy pomyśleć nie tylko o szafkach czy blatach pod zlew, ale również o stoliku do kuchni. Dobrze, jeśli będzie on uwzględniał powierzchnię kuchni i nie pomniejszał jej znacząco. Przy stoliku powinna zmieścić się wygodnie taka liczba osób, jaka będzie zamieszkiwała w domu. W tym celu warto też wybrać odpowiednie, zajmujące niewiele miejsca krzesła lub ławy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *