wypożyczalnie samochodów

Wypożyczalnie samochodów i konkurencja na rynku

Od lat wypożyczalnie samochodów muszą zabiegać o uwagę i przychylność klienta. Co wypożyczalnia aut to inne ceny, samochody i warunki korzystania z pojazdów. Warto jest porównywać oferty aby wybrać najbardziej pasującą. Praktycznie każda oferta różni się kilkoma drobiazgami, pojedynczymi elementami. Ciężko jest wyważyć która propozycja jest najkorzystniejsza bo nawet jeśli wynajem samochodów jest w danej wypożyczalni tańszy to odbiór i podstawienie jest płatne dodatkowo. Znów w innym miejscu wypożyczalnia może być kaucja a w umowie zawarty limit kilometrów itd.

Wypożyczalnie samochodów oferują wybór

Nie każda wypożyczalnia samochodów posiada szeroką paletę aut do wyboru. Zdarza się iż jest to wyspecjalizowana wypożyczalnia samochodów dostawczych lub terenowych, bądź kempingowych itd. Zazwyczaj flota wypożyczalni aut jest na tyle zróżnicowana aby na każda okazję i potrzebę klienta była w stanie sprostać jego oczekiwaniom. Nie zawsze jednak dany samochód dostępny jest w wyznaczonym terminie. Dlatego warto jest rezerwować samochody z wyprzedzeniem. Jeśli znamy datę np. konferencji biznesowej, wesela itp. imprez z okazji których potrzebny nam będzie pojazd – nie czekajmy z rezerwacją.

Podstawienie auta

Istotną usługą jest podstawienie samochodu, bowiem jeśli potrzebujemy samochód wynająć przykładowo w Gdańsku a oddać w Warszawie warto to uwzględnić. Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów posiadają taką możliwość, a nawet jeśli dysponują usługą w ofercie to może ona mieć bardzo różne i wysokie koszty.

Duża konkurencja

Spora konkurencja pomiędzy firmami oferującymi wynajem aut sprawia, że jest w czym wybierać. Wypożyczalnie samochodów konkurują cennikiem i dodatkami w cenie jak chociażby możliwość doposażenia auta w GPS, czy foteliki dziecięce. To spory plus, bowiem to klient może wybierać wypożyczalnię, nie przeciwnie. Samochody są serwisowane, bezpieczne i doskonale doposażone, dzięki czemu komfort jazdy jest bardzo wysoki. Dzięki dużej konkurencji na rynku klienci mogą zyskiwać rabaty za dłuższy wynajem czy gratisy w ofercie jak chociażby podstawienie auta pod wskazany adres, czy bak paliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *