brudna elewacja

Brudna elewacja – mamy na to sposób

Brudna elewacja to spory problem, zwłaszcza gdy domowe sposoby czyszczenia zawiodły lub nie mamy dostępu do zabrudzonej powierzchni. Na szczęście na rynku nie brakuje firm specjalizujących się w myciu elewacji i jej odświeżaniu. Czasem jedynym rozwiązaniem jest malowanie elewacji, jednak w wielu przypadkach można tego uniknąć poprzez odpowiednie mycie elewacji chemicznymi środkami myjącymi pod ciśnieniem. Wbrew pozorom mycie i malowanie elewacji to usługa powszechnie dostępna, z której korzystają zarówno instytucje, jak też klienci indywidualni.

Brudna elewacja – koszty odświeżenia

Koszty z jakimi trzeba się liczyć w przypadku odświeżenia elewacji są zależne od metrów kwadratowych elewacji, ale także od warunków zabudowy. Im budynek jest wyższy, im trudniej jest o dostęp do elewacji, tym koszty są wyższe. Mimo to zawsze taniej jest elewację umyć, pomalować, niżeli wymienić na nową. Mycie elewacji polecane jest zwłaszcza osobom które zainwestowały w materiały elewacyjne pozwalające na wielokrotne mycie. Do takich materiałów należą klinkier oraz deski elewacyjne, jak również szkło. Niestety tynki klasyczne jak również mozaikowe są oporne na mycie i grożą uszkodzeniem, zwłaszcza jeśli obiekt jest ocieplony styropianem. Z uwagi na dużą ilość czynników mających wpływ na cenę każdorazowo wykonywany jest kosztorys po oględzinach obiektu, ocenie zabrudzeń i oczekiwań klienta wobec metamorfozy.

Zmiana upodobań

Często przyczyną odświeżenia elewacji nie jest jej zabrudzenie, zniszczenie ale zmiana mody czy kaprys klienta. Malowanie elewacji może być świetnym pomysłem na zmianę wyglądu obiektu, jego modernizację. Kolorowe tynki mogą się opatrzyć z czasem, a ich pomalowanie na inny kolor odnawia nieruchomość nie do poznania. Bardzo często malowanie elewacji wykonuje się miejscowo tworząc urozmaicający wzór na ścianie. Ten zabieg obniża koszty a jednocześnie pozwala odświeżyć spłowiały tynk, wyblakłe kolory, czy usunąć zabrudzenia mechaniczne.

Jeden komentarz do “Brudna elewacja – mamy na to sposób”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *