kabiny prysznicowe

Jak czyścić szklane kabiny prysznicowe?

Podobnie jak każdy inny element łazienki również kabina prysznicowa wymaga dbania o jej czystość. Dlatego zakup szklanej kabiny prysznicowej często poprzedzony jest obawami co do utrzymania jej w czystości. Faktycznie nie jest to łatwe i wymaga systematyczności.

Zawsze czyste kabiny prysznicowe

Czystość szklanej kabiny prysznicowej jest bardzo ważna ze względów zarówno higienicznych jak też estetycznych. Brudna kabina prysznicowa nie prezentuje się dobrze i nie zachęca do użycia. Niestety szkło ma to do siebie iż wymaga częstego mycia, gdyż każde zabrudzenie widać natychmiast. W przypadku szklanych kabin nie jest to łatwe. Jeśli czyścimy kabinę na bieżąco, codziennie, z pewnością nie napotkamy na kłopoty z osadem. Jeśli jednak myciem kabiny zajmujemy się sporadycznie lub nawet często ale niedokładnie może nas spotkać przykra niespodzianka. Szklane kabiny prysznicowe lubią zachodzić osadami, na szkle tworzą się tłuste trudne do usunięcia plamy lub zacieki, pozostają odciski palców, zwłaszcza na drzwiach, ale nie tylko. To zmora pań domowych, podobnie jak smugi na szkle.

Profilaktyka przede wszystkim

Wydawałoby się iż mycie szklanej kabiny prysznicowej to banał nie wymagający omówienia. Praktyka jednak dowodzi, że wiele osób niewłaściwie obchodzi się ze szkłem w łazience. niewątpliwie zapobiegawczo warto jest stosować dedykowane szkłu w łazience środki myjące. Są one na tyle delikatne by nie rysować powierzchni szkła a na tyle silne, aby radziły sobie z zabrudzeniami. Myjąc kabinę warto jest używać tak zwanej ściągaczki unikając smug i zacieków. Mycie kabiny dobrze jest wykonywać po każdym użyciu prysznica, bowiem stosowane mydła i żele spłukiwane z ciała pozostawiają osad na ściankach kabiny. Im dłużej osad ten utrzymuje się na szkle tym trudniej go usunąć poprzez przetarcie szmatką czy gąbką.

Systematyczność się opłaca

Systematyczne mycie kabiny zapobiega rozwijaniu się grzybów i pleśni. Warto też dbać o to, aby nie pozostawiać kabiny mokrej. Odpowiednio dbając o czystość kabiny prysznicowej możemy cieszyć się jej funkcjonalnością przez długie lata. Kiedy już natrafimy na trudność w czyszczeniu winniśmy posiłkować się płynami do szyb, szkła i łazienek.

Unikać należy chemicznych środków zbyt żrących które mogą uszkodzić szkło, jego wierzchnią warstwę. By poprawić wydajność środków myjących możemy spróbować czyszczenia kabiny urządzeniami do czyszczenia parą. Myjki parowe świetnie radzą sobie z zabrudzeniami i rewelacyjnie pielęgnują szklaną kabinę. Dodając nabłyszczaczy, polerując kabinę możemy zapewnić jej jeszcze bardziej elegancki wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *