organizacja przeprowadzki

Jak zorganizować przeprowadzkę i nie zwariować?

Organizacja przeprowadzki spędza sen z powiek nie jednej osobie, zwłaszcza tym którzy mają przed sobą pierwszą w życiu przeprowadzkę. Mając już określone doświadczenia można pewne rzeczy usprawnić i wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. Dlatego aby uniknąć trudności i zaskoczenia, a przede wszystkim nieprzygotowania warto jest skorzystać z naszych porad.

Przede wszystkim planowanie

Rozplanowanie czynności w czasie z wyprzedzeniem pozwoli przemyśleć co należy zrobić i kiedy, aby nic nas nie zaskoczyło w dniu transportu. Kiedy na szybko trzeba nagle pilnie coś wykonać. Zwykle prace wykonywane w pospiechu sprzyjają pomyłkom i szkodom. Warto więc zminimalizować je wyłącznie do spraw awaryjnych. Co do zasady przebieg przeprowadzki można łatwo przewidzieć na podstawie tego co posiadamy w miejscu przeprowadzanym. Dokąd się przeprowadzamy, czym i w jakim zespole mamy zamiar pracować. Mając już pewne doświadczenie dobrze jest uniknąć błędów w pakowaniu, przenoszeniu czy rozładunku.

Na tym etapie dobrze jest skalkulować ilości i rodzaj materiałów pakowych, która przyda się do pakowania przedmiotów. Warto również zaplanować ekipę przeprowadzkową z podziałem na zadania. Na tyle na ile jest to możliwe organizacja przeprowadzki powinna być zaplanowana w czasie godzina po godzinie. Wbrew pozorom nie jest łatwo ocenić ile będziemy potrzebować kartonów, worków i pojemników mieszczących drobne elementy i dokumenty.

Skuteczne pakowanie

Podstawowym elementem w organizacji przeprowadzki jest pakowanie, które należy wykonać przed samym dniem transportu. Wszystkie rzeczy winny posiadać odpowiednie zabezpieczenie. Zostać opisane i spakowane w miarę możliwości. Jak również zdemontowane ze ścian, rozmontowane do łatwych w transporcie elementów. Gdy pakowanie mamy za sobą można przejść do kolejnego etapu jakim jest załadunek na samochód. Tutaj warto skorzystać z planu przeprowadzki, który winien określać kolejność załadunku i kursów samochodu przeprowadzkowego. W zależności od możliwości dobrze jest równolegle prowadzić rozładunek w miejscu docelowym.

Polecamy: Jak prawidłowo zaplanować przeprowadzkę

Organizacja przeprowadzki z firmą transportową

By przeprowadzka nie przyprawiła nam zbyt dużo stresu warto by zajęła się nią ją firma organizująca przeprowadzki kompleksowo. Zajmie się zarówno planowaniem, pakowaniem jak też transportem wraz z rozładunkiem. Oczywiście możemy skorzystać z oferty firm jedynie w wybranym zakresie, jednak kompleksowa przeprowadzka zaoszczędzi nam sporo stresu. Ponieważ możemy być spokojni o swój dobytek i terminowość.

Firmy mając bogate doświadczenie z łatwością wycenią usługę na podstawie wstępnych oględzin miejsca przeprowadzanego oraz miejsca docelowego, odległości pomiędzy nimi itp. Wynajmując fachowców wcale nie musimy być obecni podczas przeprowadzki. Nie musimy martwić się o ewentualne szkody, gdyż przeprowadzki realizowane w ramach usług komercyjnych są ubezpieczone. Koszty transportu nie są bardzo wysokie, a mogą zaoszczędzić nam wielu nerwów związanych z przeprowadzką. To rozwiązanie polecane jest przede wszystkim dla osób, które mają bardzo dużo rzeczy do przeprowadzenia i zależy im na sprawnym transporcie w możliwie najszybszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *