kuchnia

Kuchnia – jak połączyć estetykę z funkcjonalnością?

Projektowanie kuchni to zadanie niezwykle istotne. To od jej ostatecznego wyglądu i funkcjonalności zależy, czy będziemy się w niej czuli swobodnie podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Zbyt mało lub dużo przestrzeni może sprawić, że nawet najlepiej dobrane kolory i dodatki staną się bezużyteczne. Warto więc dobrze zaplanować to pomieszczenie będące – zdaniem wielu – najważniejszym w całym domu.

Rozmieszczenie sprzętu i mebli

Na początek powinniśmy dobrze rozplanować ustawienie sprzętu AGD. To od tego momentu zależy, w jaki sposób będą przebiegały dalsze etapy aranżacji wnętrza. Kuchnia powinna być mieć odpowiedni przepływ powietrza, który zapobiega wytwarzaniu wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów podczas przyrządzania w niej posiłków. Jest to szczególnie istotne w przypadku, kiedy mamy do czynienia z zabudową połączoną z salonem, a oddzieloną od reszty mieszkania blatem. Kuchenka i lodówka powinny być w strategicznych miejscach. Ale tak ustawione, aby nie sprawiały kłopotu i nie niszczyły podstaw do estetycznej aranżacji. Choć projektowanie kuchni może się okazać konieczne. Zwłaszcza przy wykonywaniu mebli na wymiar. Dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, że zanim przystąpi się do jej urządzania, pomieszczenie należy dobrze wymierzyć i dobrać odpowiednie meble.

Polecamy również: Jak dobrze umeblować pokój na poddaszu?

Estetycznie zaprojektowana kuchnia

Kuchnia jest to miejsce, w którym jemy, gotujemy, spędzamy więc w niej sporo czasu. Śniadanie, obiad, kolacja, przekąski między posiłkami czy też zwykłe zaparzanie herbaty lub kawy. Wszystkie te czynności sprawiają, że kuchnia staje się centrum całego mieszkania. Warto więc dobrze zastanowić się, jak ją urządzić, aby sprzyjała komfortowemu jej użytkowaniu.

Na początek powinniśmy wybrać ciepłe kolory, żółty, czerwień, pomarańcz. Takie, które dodają energii, które pobudzają do działania i nie pozwalają się nadmiernie zrelaksować. W połączeniu z dobrym posiłkiem i porządną dawką kawy, zyskamy nową energię do pracy.

Szczególną uwagę warto poświęcić blatom. Na rynku istnieje szeroka gama materiałów, wzorów oraz wielkości. Można także skorzystać z nowocześniejszych rozwiązań, jak szklane płytki z nadrukiem, które mogą zastąpić tradycyjne, ceramiczne wykończenia ścian. Wykonane są z hartowanego szkła, więc doskonale nadają się do różnych typów pomieszczeń.

W tym wypadku projektowanie wnętrz powinno odbywać się z zachowaniem pewnej powściągliwości. Dlatego też warto zdać się na pomoc profesjonalistów. Specjalizujących się w tego rodzaju zadaniach oraz posiadających odpowiednią wiedzę do zrealizowania przyjętej koncepcji. Także wcześniejszego jej stworzenia i skonsultowania z klientem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *