szklane drzwi

Gdzie sprawdzą się szklane drzwi?

Szkło na dobre zadomowiło się w naszych domach i znajduje coraz to inne zastosowanie. Kiedyś modne były (i w zasadzie nadal są) szklane blaty stolików i mebli, a teraz dużą popularnością cieszą się szklane barierki, czy właśnie drzwi ze szkła. Jednak, gdzie takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy będą one pasować do każdego wnętrza, bez względu na jego styl bądź charakter? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Szklane drzwi w biurowcach

Moda na szklane wnętrza przywędrowała do nas zza oceanu. Wielkie korporacje i biurowce wypełnione są szklanym wyposażeniem, które jest nie tylko praktyczne, ale również świetnie się prezentuje. Jednakże drzwi ze szkła sprawdzą się nie tylko w ogromnych wieżowcach w korporacyjnym stylu, ale również w mniejszych biurowcach. Czy nawet niewielkich firmach. Są one wyjątkowo funkcjonalne, ponieważ zapewniają dopływ naturalnego światła, a dzięki możliwości zmatowienia można zadbać o prywatność we wnętrzach. Dodatkowo szklane drzwi w firmach mają inną, psychologiczną zaletę, a mianowicie wpływają na lepszą integrację pomiędzy działami, a nawet na linii pracownicy – szefostwo. Wbrew pozorom jest to niezwykle ważne i pozwala budować przyjemną atmosferę w miejscu pracy.

Polecamy: Czy balustrady szklane sprawdzą się przy dzieciach?

Szklane drzwi w mieszkaniach

Drzwi ze szkła sprawdzają się doskonale nie tylko w dużych biurowcach, czy miejscach użytkowych, ale także w domach i mieszkaniach. Następny akapit poświecimy domom, ale teraz skupimy się na tym drugim rozwiązaniu. W 2020 roku średnia wielkość mieszkań w budynkach wielorodzinnych wyniosła lekko ponad 52 m2. Ta wartość wzrasta z roku na rok, jednak jest nadal ponad dwukrotnie niższa niż średnia wielkość domów jednorodzinnych. W związku z tym odpowiednia aranżacja przestrzeni jest niezwykle ważna, bo przekłada się bezpośrednio na satysfakcję z mieszkania. A drzwi szklane mogą w tym pomóc. Dlaczego? Przepuszczający światło materiał sprawia, że pomieszczenia wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości, więc takie drzwi wizualnie powiększą przestrzeń. Poza tym są wyjątkowo wytrzymałe, a możliwość personalizaji (np. piaskowanie, matowienie itd.) daje duże pole do popisu. Czyli idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Szklane drzwi w domach

Zarówno ten, jak i powyższy akapit, mogą się odnosić zarówno do domów prywatnych, jak i do mieszkań w budynkach wielorodzinnych, jednak zależało nam na rozgraniczeniu tych dwóch miejsc – głównie dla lepszej przejrzystości tekstu. W każdym razie szkło w domu również wizualnie powiększy przestrzeń, a szklane drzwi w mieszkaniach także podkreślą jego styl, bo właśnie tego zagadnienia dotyczy ten akapit. Szkło jest ponadczasowym materiałem, który doskonale dopasuje się do wielu popularnych teraz wystrojów wnętrz. Minimalizm, nowoczesność, styl skandynawski (dużo światła i jasne kolory), a nawet klasyczny czy glamour. Szkło daje tak duże możliwości aranżacyjne, że dopasowanie drzwi do wybranego wystroju nie stanowi żadnego problemu. A co najważniejsze – taki materiał jest niezwykle wytrzymały, więc sprawdzi się przez lata. A przy ewentualnej zmianie aranżacji być może nie będzie trzeba wymieniać w ogóle drzwi. Gdyż ich uniwersalność ułatwi ich dopasowanie do nowego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *