drzwi ze szkła

Gdzie warto montować drzwi ze szkła

Są miejsca, w których drzwi ze szkła są wprost idealnym rozwiązaniem. Istnieją również takie przestrzenie, gdzie lepiej jest zrezygnować ze szklanego skrzydła drzwi. Bez wątpienia warto montować szklane drzwi w kabinach prysznicowych i przegrodach łazienkowych. Jednak jako drzwi wejściowe do toalety czy łazienki już niekoniecznie.

Montaż drzwi ze szkła

Szklane drzwi są coraz bardziej powszechne, zwłaszcza w nowoczesnych projektach wnętrz stawiających na przejrzystość i lekkość. Szkło idealnie wpisuje się w minimalistyczne wnętrza. Początkowo drzwi ze szkła gościły jedynie w biurach, powierzchniach użytkowych. Dziś szklane drzwi dominują także w domach prywatnych. Od strony technicznej rynek jest gotowy sprostać najbardziej unikalnym zapotrzebowaniom klientów. Spotkamy zarówno drzwi szklane dedykowane do biura jak również skrzydła drzwiowe przeznaczone do banku, szkoły, czy sypialni.

Spójność aranżacji wnętrz

Wyposażenie domu, biura, obiektu powinno być spójne. Wówczas przestrzeń nabiera porządku i estetyki. Dlatego też planując drzwi wewnętrzne warto przemyśleć czy do wszystkich pomieszczeń chcemy i będziemy w stanie zainstalować jednolite drzwi. Utrzymane w tym samym stylu, z tego samego materiału itp. Wybór drzwi szklanych jest decyzją odważną. O ile drzwi do salonu, pokoju gościnnego czy kuchni mogą być trafnym wyborem. To w przypadku sypialni, łazienki, czy gabinetu pozostają pod znakiem zapytania. Na szczęście projektanci biorą to pod uwagę i oferują szereg pośrednich rozwiązań by całość aranżacji była uporządkowana. Poza drzwiami typowo szklanymi proponowane są także drzwi w ramie drewnianej, metalowej. Drzwi z niepełnym przeszkleniem, drzwi szklane z ornamentem czy też mlecznym zaciemnieniem. W taki sposób możemy żonglować rodzajem drzwi w domu w zależności od potrzeb danego pomieszczenia.

Polecamy: Jak czyścić szklane kabiny prysznicowe?

Drzwi ze szkła w łazience

Wnętrza łazienki w szczególności narażone są na wilgoć. Dlatego też w tym pomieszczeniu jak w żadnym innym szkło jest jak najbardziej na miejscu. Szklane drzwi oferowane są głównie do kabin prysznicowych ale nie tylko. Również dobrze się spisują jako drzwi do sauny, czy osobnej toalety. Szklane przegrody łatwo jest utrzymać w czystości. A ponadto w łazienkach gdzie jest ograniczony dostęp do światła dziennego przezroczyste szkło może zapewnić jasność. Dodatkowo szkło dobrze się komponuje z metalowymi bateriami, uchwytami, lustrami i armaturą łazienkową.

Obiekty handlowe i usługowe

Poza biurami, jak również gospodarstwami domowymi drzwi ze szkła przyjęły się w sklepach, butikach, obiektach usługowych. Powodem tego jest ich subtelny wygląd, czasem wręcz niezauważalny. Biorąc pod uwagę iż fasady, wystawy obiektów handlowych są szklane, drzwi szklane tworzą spójną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *