balustrady szklane

Czy balustrady szklane sprawdzą się przy dzieciach?

Rozliczne projekty szklanych balustrad prezentują się obłędnie, jednak czy jest to właściwy wybór do domu z dziećmi? Dzieci w domu, zwłaszcza małe dorastające szkraby wymagają uwagi rodziców ale również zabezpieczenia. Bezpieczne materiały wykończeniowe i przemyślane rozwiązania w zakresie urządzenia wnętrza to podstawa. Nie zawsze zabezpieczenia typu blokady czy silikonowe narożniki wystarczą. Potrzebna jest u dorosłych wyobraźnia, by ustrzec pociechy przed wypadkiem, a stosując szkło o wypadek nie jest trudno.

Zanim zdecydujemy się na balustrady szklane

Projekty domów ze szklanymi balustradami, antresolami są wyjątkowo eleganckie i efektowne, niemniej nie zawsze są to rozwiązania idealne. Pod pewnymi względami brak ażurowych balustrad bywa bezpieczniejszy przy małych dzieciach. Gdyż dziecko nie ma możliwości wypaść przez balustradę ciekawe co jest po drugiej stronie. Nie ma również możliwości spinania się po balustradzie. Ponieważ płaska szyba, w dodatku przezroczysta to uniemożliwia i zniechęca nie budząc zainteresowania.

Balustrady szklane w domu z dziećmi

Wiele osób zastanawia się jak połączyć preferencje estetyczne z potrzebami w zakresie zapewnienia domostwu i jego domownikom bezpieczeństwa. Producenci jak i niejeden szklarz zapewniają że szklane balustrady są równie trwałe i bezpieczne co metalowe czy drewniane. W praktyce, szkło współcześnie montowane jako balustrada jest znacznie trwalsze od szkła z jakiego niegdyś były wykonywane tego typu elementy. Nawet jeśli dochodzi do jego stłuczenia trudno jest się nim zranić. Odpowiednio zaprojektowana i zamontowana balustrada może okazać się w rzeczywistości najbezpieczniejszym rozwiązaniem w domu. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że szkło łatwo jest umyć, zadbać o jego czystość. Której dzieci potrzebują a o którą ciężko przy wciąż coś jedzących, rozlewających kilkulatkach czy raczkujących niemowlętach.

Polecamy: Jak czyścić szklane kabiny prysznicowe?

Dobre nawyki

Ze szklanymi elementami dobrze na wszelki wypadek jest obchodzić się delikatniej. Dlatego też dzieci warto przyzwyczajać od maleńkości jak zachować się wobec szkła. Nabywając dobre nawyki dziecko uczy się zasad bezpieczeństwa. A rodzice bez obaw mogą pozwolić sobie na szkło w domu i nieco spokoju ducha o zdrowie malucha. Mimo to uwaga nie zaszkodzi. Nie tylko dzieci mogą uszkodzić balustradę i nie tylko poprzez jej stłuczenie ale na przykład przez porysowanie. Wbrew pozorom ze szklanych elementów niektóre kredki, farby czy ślady po gwoździu nie jest łatwo usunąć.

Nie tylko w domu ale i na zewnątrz

Prócz popularności szkła we wnętrzach warto rozważyć również bezpieczeństwo balustrad szklanych na zewnątrz w roli balustrady balkonowej, tarasowej. Z reguły dzieci są ciekawskie. Dlatego też szkło przezroczyste w balustradach ogranicza ryzyko wychylania się maluchów przez balustradę jak i spinania się po niej. Pod tym względem szklane elementy są bezpieczniejsze, z łatwością ciekawość szkraba zadowoli widok przez szybę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *