fototapeta w pokoju dzieci

Fototapeta w pokoju dzieci czym się kierować przy wyborze

Urządzenie pokoju dziecka to spore wyzwanie. Pokój dziecinny winien być estetyczny ale i podobać się dziecku, czy dzieciom gdy mieszka w nim kilkoro maluchów. Wbrew pozorom fototapeta to nie przeżytek wyciągany z lamusa. Ale hit ostatnich sezonów. Dzięki technice druku wielkoformatowego i technologii wytrzymałego papieru na flizelinie fototapety są coraz popularniejsze. Świetnie prezentują się na dużej przestrzeni, ale także wkomponowują we wnęki. Bardzo często wybierane są do pokoju dzieci.

Z optymizmem

Wystrój pokoju w którym dziecko się bawi, uczy, śpi wpływa na jego rozwój. Fototapeta to propozycja zarówno dla najmłodszych jak i nastolatków. Element odpowiedni tak w małym jak i dużym pomieszczeniu. Kluczem do sukcesu w prezencji fototapety jest dobór jej wzoru. Tak do upodobań właścicieli pokoju, jak i rozmiaru pomieszczenia, jego oświetlenia, wyposażenia i funkcjonalności. Optymistyczne kolory, zdjęcia, fotografie to doskonałe otoczenie dla stymulacji rozwoju. Fototapeta może dodawać dziecku optymizmu i dobrego spojrzenia na świat. To alternatywa dla dziesiątek zabawek, którymi maluch się nie bawi. Jak i element skupiający uwagę i odwracający wzrok od typowego dziecięcego rozgardiaszu.

Pokój dziecięcy ma swoje prawa

W pokoju dzieci estetyka bywa spychana na drugi plan. Zaś największy priorytet mają preferencje dzieci. Ulubione postacie z bajek, bohaterowie gier komputerowych, książek, czy zespołów muzycznych to najczęstsze wzory fototapet w pokojach dzieci. Maluchy zazwyczaj wybierają wielobarwne, tryskające tęczą barw fototapety. Starszaki mają ukierunkowane zainteresowania jak piłka nożna, czy koszykówka, bądź konie. Wybierając fototapetę do pokoju dzieci należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Nie może ona przytłaczać wnętrza ani powodować rozdrażnienia u dziecka wielością krzykliwych wzorów i kolorów.

Idealna kompozycja

Fototapeta to rewelacyjne tło dla mebli, konstrukcji i innych instalacji jakie wypełniają pokój dzieci. Bardzo często fototapeta w pokoju dzieci nadaje pokoikowi temat przewodni. Do którego dopasowywane są pozostałe elementy wyposażenia, dekoracje i drobiazgi. To doskonałe rozwiązanie. Zwłaszcza iż większość fototapet jest zmywalna i odporna na intensywne użytkowanie przez dzieci. Poprzez dopasowanie fototapety można optycznie zwiększyć pokój, jak również dodać mu przytulnego charakteru.

Walory edukacyjne

Podkreślić należy iż szereg wzorów jakie przybierają fototapety w pokoju dzieci to tapety edukacyjne przedstawiające układ słoneczny, mapę świata czy katalog roślin, bądź układ okresowy pierwiastków. Również te stworzone z myślą o najmłodszych mogą być bazą do nauki. Poprzez znajdywanie na tapecie poszczególnych zwierzątek, określania czy są one duże, małe, z tyłu czy z przodu itd.

Więcej porad dotyczących urządzania wnętrz znajdziesz tutaj: https://visoodesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *