Dbaj o cerę

Dbaj o cerę od najmłodszych lat

Dbaj o cerę od najmłodszych lat gdyż okres dzieciństwa zwykle nie powoduje przykrych wspomnień związanych ze starzeniem się skóry, co nie oznacza iż wolny jest od alergii i zmian skórnych. O wiele gorzej bywa w okresie dojrzewania, kiedy twarz narażona jest na występowanie trądzika, zmiany w cerze, przebarwienia i liczne problemy skórne.

Wraz z dojrzewaniem wchodzimy w okres konieczności dbania o swój wygląd twarzy. Niestety większość nastolatek doskonale pamięta o zjawiskowym makijażu. Jednak zapomina iż kosmetyki do make up’u potrafią nie tylko upiększać i pozornie odżywiać, ale i niszczyć skórę. Należy wówczas towarzysząco stosować kosmetyki do pielęgnacji twarzy, jak również zabiegi na twarz które zniwelują negatywne skutki oddziaływania tuszów do rzęs, kredek do ust i licznych pudrów, podkładów i korektorów.

Dbaj o cerę by nie obudzić się w wieku trzydziestu kilku lat ze zniszczoną skórą twarzy

Brak makijażu wcale nie oznacza iż nasza twarz się nie starzeje. Bardzo często to kwestia uwarunkowań genetycznych. Stąd też warto jest wcześniej zacząć dbać o twarz. By nie obudzić się w wieku trzydziestu kilku lat ze zniszczoną skórą twarzy niczym osiemdziesięciolatka posiekana zmarszczkami z obwisłą skórą na policzkach.

Bez wątpienia o wiele łatwiej jest osobom przy kości. Wręcz otyłym, którym twarz wypełnia się tkanką tłuszczową. Z jednej strony osoby te narzekają na swój pulchny wygląd, jednak z drugiej strony wyglądają młodziej. Bowiem na twarzy zmarszczki powstają znacznie później. Skóra nie obwisa, a cera najczęściej jest tłusta, dzięki czemu bardziej elastyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *