Cieszyn

Co warto wiedzieć o Cieszynie

Cieszyn ma swój urok nie tylko latem. Szczególnie wiosną to piękne miasto, bowiem zieleni w nim nie brakuje. Ilość kwiatów zdobiących Rynek oraz jego okolice oraz budzących się do życia drzew zachwyca w szczególności nad brzegiem granicznej rzeki Olzy.

Poznaj urok Cieszyna

Warto wówczas wybrać się szlakiem kwitnących magnolii. Nie bez powodu miasto nazywane jest małym Wiedniem. Urok jego architektury z ilością imprez się tutaj odbywających robi swoje. Do Cieszyna przyjechać warto zarówno wiosną, latem, jak też zimą, czy jesienią. Oferowane pokoje w Cieszynie zachwycają standardem i przystępną ceną. Noclegi w Cieszynie dostępne są niemal na każdym kroku, również po czeskiej stronie miasta. W zależności od tego czy pragniemy poczuć ducha historii, czy też wolimy industrialny czeski Cieszyn możemy wybrać stosowne kwatery na nocleg.

Cieszyn – poczuj ducha miasta

Miasto zaprasza nas na pokazy sztuki, festiwale muzyczne, również te niszowe i alternatywne. Wiele imprez w Cieszynie to okazja do zbliżenia się kultur czeskiej i polskiej, kultywowanie pamięci o wspólnych słowiańskich przodkach. Chcąc poznać dobrze Cieszyn warto odwiedzić go co najmniej kilka razy w roku. Dobrze jest tutaj pobyć dłużej zostając na noc, ale nawet kiedy nie masz takiej możliwości Cieszyn pozostawi na tobie z pewnością doskonałe wrażenia i nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Idealnym rozwiązaniem jest przyjazd do miasta wraz z rodzina, przyjaciółmi. Nie musi być to wyjazd czysto turystyczny, bowiem Cieszyn to miejsce spotkań i zabawy. Doskonale spędzimy tu wieczór we dwoje, jak i noc pod gołym niebem bawiąc się w szerszym gronie na koncercie. To również idealne miejsce na Sylwestra, chociaż w tym okresie warto wcześniej zarezerwować nocleg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *