masaż

Masaż – ujędrnij ciało

Nie od dziś wiadomo iż regularne masaże mogą powstrzymać widoczne objawy starzenia się. Dotyczy to zarówno twarzy, rąk, brzucha oraz pośladków. Z masaży korzystają bardzo chętnie i mężczyźni i kobiety w każdym wieku. Polecane są masaże sportowcom, osobom pracującym fizycznie, ale i pracownikom umysłowym które nie rzadko cierpią na brak dotlenienia i ruchu, zespół napięcia i stres w pracy. Tym samym masaż to idealne lekarstwo na wszelkie bolączki.

Masaże mogą nas upiększyć

Prawdą jest że najczęściej sięgamy po masaże dopiero, gdy nas coś boli i rzadko wiążemy zabieg masażu z upiększaniem i urodą a to wielki błąd, bowiem masaże również mogą nas upiększyć. Jak? To bardzo proste. Masowane ciało, skóra stają się elastyczne i bardziej jędrne, dodatkowo ucisk na tkanki pod skórą pozwala sukcesywnie rozbijać tkankę tłuszczoną, co za tym idzie dzięki masażom można schudnąć i ujędrnić ciało.
Długotrwałe uczęszczanie do masażysty może owocować piękną sylwetką na stare lata. Co więcej dzięki masażowi czujemy się bardziej sprawni, rozluźnieni, poprawia się nam nastrój i samoocena. To wszystko wpływa na to jak wyglądamy, jesteśmy bardziej radośni i energiczni.

Masaż – zrób to sam

Oczywiście poza profesjonalnymi usługami masażu możemy zaserwować sobie masażer i masować określone partie ciała samodzielnie. Niemniej warto jest zgłębić temat masażu, zanim się do tego zabierzemy. Po pierwsze samodzielny masaż nie jest tak łatwy a po drugie nie daje nam przyjemności takiej jak wówczas, gdy oddajemy się w ręce masażysty i możemy się w czasie masażu relaksować zamiast wprawiać w wysiłek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *