pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów z doczepkami

Przedłużanie włosów jest bardzo popularnym trendem pozwalającym uzyskać w kilkadziesiąt minut bujne, gęste i długie włosy – z trwałym efektem. Jednak przy tym zabiegu nie wolno zapominać o właściwej pielęgnacji fryzury z doczepianymi pasmami.

Pielęgnacja włosów przedłużanych

Jeśli decydujemy się na przedłużanie włosów, powinnyśmy dokładnie dowiedzieć się wszystkiego na temat ich codziennej pielęgnacji. Poinformujmy fryzjera o swoich obawach. Przyjrzyjmy się zabiegom, jakim codziennie poddajemy swoje włosy – czy nie wpłyną one istotnie na trwałość efektu? Być może nasza codzienna pielęgnacja włosów naturalnych pomija pewne ważne zasady. Z pewnością takie zaniechania nie wpłyną korzystnie na stan przedłużonych włosów.

Czesanie przedłużanych włosów

Czesanie takich włosów najlepiej wykonywać szczotką z naturalnego włosia. Należy przed każdym umyciem dokładnie rozczesać włosy. Czeszemy je przytrzymując delikatnie w miejscu łączeń. Rozpoczynamy od dołu, delikatnie rozczesując splatane końcówki i stopniowo przechodząc coraz wyżej. Szczególną ostrożność należy zachować przy czesaniu włosów u nasady – najlepiej robić to tylko do miejsc łączenia włosów.

Mycie przedłużanych włosów

Mycie zaleca się w pozycji głową do góry, polewając strumieniem włosy od nasady aż po końce. Używamy do tego celu letniej, a nie ciepłej wody, by nie uszkodziła ona łączeń. Poza tym, gorąca woda powoduje plątanie się włosów, zarówno naturalnych jak i sztucznych. Szampon nakładamy ruchem z góry na dół, nie wykonując ruchów „czochrających”. Spłukujemy woda letnią lub wręcz chłodną, najlepiej z dodatkiem substancji, które naturalnie zamykają łuski włosa, np. odrobiny octu jabłkowego.

Farbowanie włosów przedłużanych

Przedłużane włosy dobiera się pod kolor naturalnego odcienia. Jeśli decydujemy się na ich farbowanie, należy pamiętać, że podatne na ten zabieg są tylko naturalne pasma. Najlepiej zostawić farbowanie doczepianych włosów doświadczonemu fryzjerowi. Brak umiejętności może spowodować, że zmarnujemy nie tylko farbę, ale i doczepiane pasma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *