Peeling profesjonalny

Peeling profesjonalny

Peeling dostępny w drogeriach czy też kosmetyki zwane peelingiem nie zawsze wystarczają do przeprowadzenia oczyszczenia skóry twarzy. Każdemu z nas w wyniku różnych zmian w organizmie, przebytej choroby zbiera się sebum w porach skórnych. Czasami wynika to z szaleństwa hormonów, czy to w okresie dojrzewania, menopauzy czy ciąży, bądź okresu tuż po ciąży.

Komu potrzebny jest peeling?

Peeling twarzy potrzebny jest każdemu od czasu do czasu. Gabinety kosmetyczne oferują w swojej palecie zabiegów peeling na twarz różnymi metodami, mniej i bardziej inwazyjnymi, począwszy od delikatnych kremów złuszczających stary, zrogowaciały naskórek aż po mezoterapię diamentową polegającą nie na czym innym jak na szlifowaniu skóry twarzy głowicami diamentowymi.

Czy warto inwestować?

Część osób zastanawia się czy warto zainwestować w zabieg peelingu twarzy w gabinecie kosmetycznym. Oczywiście, że warto. Bowiem kosmetyczka po pierwsze ma doświadczenie i po drugie wiedzę, jak wykonać zabieg by był bezpieczny i skuteczny jednocześnie. Samodzielnie możemy uszkodzić sobie skórę poprzez nadmierne jej złuszczenie, jak również używając za małego nacisku i wykonując ruchy w innych sekwencjach sprawić, iż nasz wysiłek nie przyniesie widocznego efektu.

Przyjemne dodatki

Co więcej wykupując w salonie urody peeling twarzy mamy w pakiecie zaserwowaną maseczkę regenerująca i krem nawilżający. O czym w domu często zapominamy urywając zabieg w połowie i poprzestając wyłącznie na ścieraniu naskórka i wyciskaniu porów skórnych z sebum.

Jeden komentarz do “Peeling profesjonalny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *