Beskidy

Beskidy – wygodne zwiedzanie wypożyczonym samochodem

W Beskidy większość osób przyjeżdża własnym samochodem. Jednak kiedy nie masz do przebycia stu ani dwustu kilometrów drogi w góry, ale znacznie więcej wówczas warto przemyśleć czy nie wygodniej jest przyjechać do Bielska-Białej pociągiem. Na miejscu zawsze można skorzystać z wypożyczalni samochodów, by móc pozwiedzać okolicę i pozostać mobilnym.

Odkrywaj Beskidy

Stacjonarny pobyt w górach ma szereg zalet, jednak nie wszyscy z takim zamiarem przyjeżdżają w Beskidy. Wiele osób pragnie zobaczyć coś więcej niż górskie szczyty i las. Poznanie lokalnej kultury, historii, skosztowanie rodzimej kuchni ma swoje uroki. Spędzając czas w jednej miejscowości, pensjonacie czy hotelu trudno jest wykorzystać maksimum możliwości. Dlatego zwiedzanie samochodem to świetny pomysł na wykorzystanie wolnego czasu efektywnie. A zobaczyć jest co, bowiem rejon Beskidów obfituje w atrakcje turystyczne. Miejskim sercem regionu jest Bielsko-Biała z zabytkową starówką, muzeami jak i kultowym Studiem Filmów Rysunkowych. Gdy jednak nie przyjechaliśmy w góry po to by oglądać miasto, warto zobaczyć oryginalne miejscowości takie jak Wilamowice, słynne z lokalnego folkloru. Zwiedzimy tutaj między innymi skansen z zabytkowymi kapliczkami i chatami oraz posłuchać żywego języka Wilamowskiego o fryzyjskim rodowodzie.

Beskidy to region warty odwiedzenia

Beskidy to niesamowity region warty odwiedzenia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Z jednej strony dostępność przyjaznych dla wędrówek pieszych szlaków zachęca do przemierzania kolejnych pasm górskich i zaliczania szczytów, z drugiej zaś strony walory kulturowe, liczne miejsca zabytkowe kuszą do zwiedzania samochodem. Gdy odwiedzamy Beskidy celem białego szaleństwa również warto pojeździć po różnych wyciągach narciarskich, których w Beskidach jest bez liku. Nawet kiedy w trakcie pobytu zmienimy zdanie co do sposoby spędzania czasu, w Bielsku-Białej dostępna jest niejedna lokalna wypożyczalnia samochodów oferująca bogatą gamę pojazdów do wyboru, którymi możesz wybrać się w dalsze zakątki regionu.

Zwiedzanie z samochodu

Mając do dyspozycji samochód nie musimy ograniczać się do najbliższej okolicy. Możemy jednego dnia odwiedzić górę Żar z niesamowitym widokiem na Jezioro Międzybrodzkie, polatać paralotnią, sprawdzić magnetyzm Ziemi. A drugiego dnia pozjeżdżać na saneczkach przy okazji wizyty na Dębowcu koło Bielska. Wynajem aut to rewelacyjne rozwiązanie dla osób aktywnych, lubiących się przemieszczać. Dzięki mobilności mamy okazję w krótkim czasie zobaczyć skocznie narciarskie w Szczyrku. Po czym całą rodziną wybrać się do Parku Niespodzianek w Ustroniu. Zdecydowanie wypożyczony samochód to bardziej komfortowe rozwiązanie niżeli transport autobusem, czy pociągiem, który również jest możliwy. Zauważyć należy, iż do wielu miejsc dojechać możemy jedynie samochodem. A wybór atrakcji jest ogromny, od źródeł Wisły po Wisłę i jej zakątki włącznie.

Polecamy: Pieniny dla aktywnych: w Masyw Trzech Koron

Opłacalne zwiedzanie

Bilety wstępu i liczne atrakcje w tak ciekawych miejscach jak Dębowiec, Czantoria, czy Brenna niestety kosztują. Chcąc co nieco zaoszczędzić można to uczynić poprzez wynajęcie samochodu. Wbrew pozorom usługa wynajęcia auta dla rodziny czy grupy przyjaciół wychodzi taniej niżeli poruszanie się komunikacja publiczną. Biorąc pod uwagę komfort zwiedzania i pełną niezależność czasową zwiedzanie wypożyczonym samochodem zdecydowanie wygrywa. Kompleksowa oferta wypożyczalni samochodów obejmuje usługę odbioru samochodu z dowolnego adresu. Natomiast zwrot auta możliwy jest w innym oddziale wypożyczalni. Co za tym idzie wynajem auta w Bielsku-Białej nie obliguje nas do zwrotu samochodu w tym samym miejscu. Możemy je oddać w innej lokalizacji. A przyjeżdżając w góry zimą można liczyć na doposażenie samochodu w niezbędne akcesoria. By wiedzieć co można zobaczyć po drodze dobrze jest mieć pod ręką nawigację, która nas poprowadzi do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *