darmowe zdjęcia

Darmowe zdjęcia z sieci nie zawsze są darmowe

W szczególności dzieciom surfującym po sieci wydaje się iż ze wszystkiego co w internecie dostępne mogą korzystać wedle własnego uznania. I potrzeb. Niestety tak nie jest. Zarówno teksty jak i grafiki umieszczane w sieci mają swój status ochrony prawnej.

Zdjęcia bywają kwestią sporną. Gdy nie mamy pewności, czy możemy wykorzystać daną fotkę, by nie sprawić sobie problemu, warto jest zawsze dodawać źródło pochodzenia fotografii ewentualnie postarać się o pisemną zgodę autora na umieszczenie zdjęcia w danym miejscu. Pamiętać należy iż zgoda musi być każdorazowa. Jeśli uzyskaliśmy pozwolenie na publikacje na jednej stronie www nie oznacza to iż zdjęcie może też znaleźć się w innym serwisie internetowym.

Skąd brać zdjęcia wysokiej jakości?

Wyjątkiem są darmowe zdjęcia które są upowszechniane przez autorów z adnotacją o pozwoleniu na wykorzystanie ich bez ograniczeń. Skąd brać darmowe zdjęcia do własnych potrzeb? Zwykle takie zdjęcia znajdziemy w bankach zdjęć jako grafiki do publicznego wykorzystania.

Darmowe zdjęcia bywają różnej jakości. Czasem z pozoru są nieudane. Ale przydać się mogą jako naturalnie wykonana grafika amatorska w danym kontekście. Czasem są przerabiane, modyfikowane i wręcz przerysowywane. Jednym się podobają, innym mniej. Jednak znajdują zastosowanie w określonych sytuacjach. Jest też kilka portali które udostępniają darmowe zdjęcia naprawdę bardzo wysokiej jakości.

Co może być darmowym zdjęciem? Praktycznie każda grafika. Niekoniecznie przedstawiająca coś zamierzonego. Również zdjęcia wykonane przypadkowo są często pobierane i potrzebne internautom. Planując wykonanie zdjęcia stokowego nie warto jest go ustawiać. Gdyż potrzeby odbiorców są niezliczone. To zupełnie inna metoda fotografowania od tej na konkretne zlecenie z wytycznymi.

Lista stocków oferujących darmowe zdjęcia

Bardzo ciekawą listę banków oferujących darmowe zdjęcia naprawdę wysokiej jakości, w dodatku opartych tylko o licencję Creative Commons – CC0 znajdziesz tutaj: https://www.whiteghost.pl/darmowe-zdjecia-zobacz-skad-je-brac. Zdjęcia możesz dowolnie modyfikować, kopiować i rozpowszechniać. A wszystko to bez pytania kogokolwiek o pozwolenie. Sam sprawdź a zaprzyjaźnisz się z nimi na dłuższy czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *