Trekking w Alpach. Czy warto się wybrać?

Wyjazd na trekking w Alpy to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w dobie pandemii. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż obecnie raczej nie mamy możliwości na jakiekolwiek inne spędzanie naszego wolnego czasu. Trekking w Alpach, okazuje się być jedną z niewielu opcji, jakie nam pozostały w tym trudnym czasie. Zresztą ogólnie, wyjazdy na górskie trekkingi stanowią obecnie najlepsze rozwiązanie, jeśli nie mamy zamiaru każdej wolnej chwili spędzać w domu. Przygotowanie takiego wyjazdu nie jest zbyt kłopotliwe. Aczkolwiek musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, aby śledzić na bieżąco rozwój wydarzeń. Sytuacja jest dynamiczna, toteż w każdej chwili poszczególne państwa mogą ogłosić lockdown i z naszego wyjazdu nici.

Przygotowanie wyjazdu na trekking w Alpach.

Jednym z najważniejszych aspektów wyjazdu na trekking w Alpach, będzie prawidłowe jego przygotowanie. Chodzi nam tutaj o kwestie czysto logistyczne, jak i o kwestie naszego przygotowania i wyposażenia. Musimy pamiętać o tym, że wybieramy się jednak w góry, a to sprawia, iż należy się prawidłowo przygotować. Musimy zadbać o kwestie związane z wyposażenie. Tutaj niezbędne będą:

  • Solidne buty trekkingowe – zapewniające nam dobra przyczepność w trudnym terenie. Pamiętać trzeba, iż jesienna aura w górach gwarantuje nam błoto, deszcz i bardzo śliską nawierzchnię tras górskich.
  • Porządne ubranie trekkingowe – powinno gwarantować nam odpowiednio wysoki poziom komfortu termicznego. Musi także być wodoodporne, bowiem w porze jesiennej, mgły, mżawki i ulewy to w górach norma.
  • Dobry plecak turystyczny – o pojemności co najmniej 30-40 litrów. Taki, który zapewni nam bezpieczny transport naszego wyposażenia dodatkowego, prowiantu czy zapasów wody.

Jeśli posiadamy tego typu wyposażenie, to nasz trekking w Alpach raczej nie będzie sprawiać większych trudności. Szczególnie jeśli nie planujemy wychodzenia na jakiekolwiek szczyty alpejskie.

Trekking TMB czyli Tour du Mont Blanc.

Planując swój wyjazd na trekking w Alpach, warto skorzystać z wielu gotowych opcji. Jedną z nich jest trekking TMB w Alpach. Jest to trekking dookoła najwyższej europejskich góry czyli Mont Blanc (4808 m n.p.m). Mamy tutaj do czynienia z doskonale przygotowanymi trasami na niskim pułapie. Są one całkiem wygodne i bez trudu poradzą sobie na nich nawet osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z górami. Niemniej jednak, nawet na tak prostych i łatwych szlakach, zachować należy szczególną czujność. Zagrożenie czyha na nas zawsze. W górach wystarczy naprawdę chwila nieuwagi, aby niestety doszło do wypadku.

Dlatego też, przede wszystkim należy zachować ostrożność i nie zbaczać ze szlaku. Należy nie porywać się z motyką na słońce, czyli nie przeceniać swoich możliwości. Dzięki temu, nasz trekking w Alpach będzie bardzo dobrym zwieńczeniem roku. Miło spędzonym czasem. Odskocznią od panującej obecnie na świecie sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *