Trekking w Alpach. Czy warto się wybrać?

Wyjazd na trekking w Alpy to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w dobie pandemii. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż obecnie raczej nie mamy możliwości na jakiekolwiek inne spędzanie naszego wolnego czasu. Trekking w Alpach, okazuje się być jedną z niewielu opcji, jakie nam pozostały w tym trudnym czasie. Zresztą ogólnie, wyjazdy na górskie trekkingi stanowią obecnie najlepsze rozwiązanie, jeśli nie mamy zamiaru każdej wolnej chwili spędzać w domu. Przygotowanie takiego wyjazdu nie jest zbyt kłopotliwe. Aczkolwiek musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, aby śledzić na bieżąco rozwój wydarzeń. Sytuacja jest dynamiczna, toteż w każdej chwili poszczególne państwa mogą ogłosić lockdown i z naszego wyjazdu nici.

Przygotowanie wyjazdu na trekking w Alpach.

Jednym z najważniejszych aspektów wyjazdu na trekking w Alpach, będzie prawidłowe jego przygotowanie. Chodzi nam tutaj o kwestie czysto logistyczne, jak i o kwestie naszego przygotowania i wyposażenia. Musimy pamiętać o tym, że wybieramy się jednak w góry, a to sprawia, iż należy się prawidłowo przygotować. Musimy zadbać o kwestie związane z wyposażenie. Tutaj niezbędne będą:

  • Solidne buty trekkingowe – zapewniające nam dobra przyczepność w trudnym terenie. Pamiętać trzeba, iż jesienna aura w górach gwarantuje nam błoto, deszcz i bardzo śliską nawierzchnię tras górskich.
  • Porządne ubranie trekkingowe – powinno gwarantować nam odpowiednio wysoki poziom komfortu termicznego. Musi także być wodoodporne, bowiem w porze jesiennej, mgły, mżawki i ulewy to w górach norma.
  • Dobry plecak turystyczny – o pojemności co najmniej 30-40 litrów. Taki, który zapewni nam bezpieczny transport naszego wyposażenia dodatkowego, prowiantu czy zapasów wody.

Jeśli posiadamy tego typu wyposażenie, to nasz trekking w Alpach raczej nie będzie sprawiać większych trudności. Szczególnie jeśli nie planujemy wychodzenia na jakiekolwiek szczyty alpejskie.

Trekking TMB czyli Tour du Mont Blanc.

Planując swój wyjazd na trekking w Alpach, warto skorzystać z wielu gotowych opcji. Jedną z nich jest trekking TMB w Alpach. Jest to trekking dookoła najwyższej europejskich góry czyli Mont Blanc (4808 m n.p.m). Mamy tutaj do czynienia z doskonale przygotowanymi trasami na niskim pułapie. Są one całkiem wygodne i bez trudu poradzą sobie na nich nawet osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z górami. Niemniej jednak, nawet na tak prostych i łatwych szlakach, zachować należy szczególną czujność. Zagrożenie czyha na nas zawsze. W górach wystarczy naprawdę chwila nieuwagi, aby niestety doszło do wypadku.

Dlatego też, przede wszystkim należy zachować ostrożność i nie zbaczać ze szlaku. Należy nie porywać się z motyką na słońce, czyli nie przeceniać swoich możliwości. Dzięki temu, nasz trekking w Alpach będzie bardzo dobrym zwieńczeniem roku. Miło spędzonym czasem. Odskocznią od panującej obecnie na świecie sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *