Masyw Trzech Koron

Pieniny dla aktywnych: w Masyw Trzech Koron

Te góry są idealnym celem wyprawy dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Pieniny to piękne widoki oraz gęsta sieć szlaków turystycznych, dzięki którym można urządzać wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Pienińskiego Parku Narodowego. Gdzie warto się wybrać?

W gronie najważniejszych atrakcji, jakimi Pieniny mogą oczarować miłośników aktywnego wypoczynku, znajdują się Trzy Korony. Ten potężny masyw intryguje swą formą, a możliwość podziwiania pięknych krajobrazów sprawia, że staje się on atrakcyjnym celem niejednej wycieczki. Co warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego masywu?

Masyw Trzech Koron rozciąga się między przełączą Szopka a Wąwozem Szopczańskim

Masyw Trzech Koron to malowniczy fragment Pienin Właściwych, który rozciąga się między przełączą Szopka a Wąwozem Szopczańskim. To wyjątkowy skrawek Pienin, który może oczarować turystów niezwykłą rzeźbą terenu. Można tu ujrzeć i głębokie wąwozy, i strome turnie, a spacer w takiej scenerii na każdym turyście może zrobić wyjątkowe wrażenie.

Masyw Trzech Koron to również piękne buczyny oraz cenne skarby przyrody, w gronie których wyróżnia się słynny złocień Zawadzkiego. Dla miłośników zwierząt są Trzy Korony miejscem ważnym ze względu na fakt, iż występuje tu niepylak apollo – największy w Polsce motyl dzienny, z którym można się spotkać tylko i wyłącznie w czasie wycieczki w rejonie Trzech Koron.

Platforma widokowa wielką atrakcją w Masywie Trzech Koron

Wielką atrakcją w Masywie Trzech Koron jest najwyższy wierzchołek tego pasma, czyli Okrąglica. Słynie ona z rewelacyjnej platformy widokowej, z której można podziwiać dolinę Dunajca.

Ciekawym miejscem, któremu w trakcie górskiej wyprawy również warto poświęcić nieco więcej uwagi, jest również Góra Zamkowa (799 m. n. p.m.). Turystów mogą tu zaintrygować pozostałości Zamku Pienińskiego – ciekawej budowli, która powstała w XIII wieku jako obronna forteca. Jest to miejsce ciekawe również dla tych, którzy lubią urządzać wycieczki po miejscach związanych z postacią św. Kingi. Jak podają legendy, to właśnie tu węgierska królowa miała znaleźć bezpieczne schronienie w chwili, gdy los zmusił ją do opuszczenia Starego Sącza i ucieczki przed Tatarami. O jej obecności w tym miejscu do dziś przypomina specjalna figurka, przy której odprawiane są sporadycznie nabożeństwa.

Masyw Trzech Koron to atrakcyjny cel wycieczki dla tych, którzy chcą lepiej poznać Pieniny i ich najważniejsze atrakcje. To wyjątkowy skrawek Pienińskiego Parku Narodowego, który zachwyci i aktywnych turystów, i tych, dla których najważniejszy jest kontakt z przyrodą i jej najcenniejszymi skarbami.

Zobacz Masyw Trzech Koron na zdjęciach »

Jeden komentarz do “Pieniny dla aktywnych: w Masyw Trzech Koron”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *