Ubezpieczenia w zgrabnych pakietach

Ubezpieczenia w zgrabnych pakietach

Korzystając z usług firm oferujących samochody do dyspozycji klienta, nie zastanawiamy się, jak zorganizowane są sprawy ubezpieczenia auta. I mało kto wie, że wypożyczalnia samochodów uważana jest przez ubezpieczycieli za podmiot o podwyższonym stopniu ryzyka. Jest to powód do naliczania składek za ubezpieczenie z horrendalną górką. Wartość pakietu ubezpieczenia pojazdu dla „Kowalskiego” to w przeliczeniu około 3 do 5 procent ceny auta. Firmy czarterujące samochody płacą nawet kilkaset procent więcej.

Jako klienci jesteśmy zwolnieni z odpowiedzialności, jeśli kolizja powstanie nie z naszej winy lub zawrzemy dodatkową umowę ochrony. Jednak życie potrafi napisać tak zaskakujący scenariusz, z nagłymi zwrotami akcji, że lepiej nie wymyślać go osobiście i zabezpieczyć się przed wyjazdem.

Oto przegląd pakietów ubezpieczenia oferowany w wypożyczalniach

  •  CDW (Collision Damage Waiver) – chroni przed skutkami uszkodzenia auta. Bez tego ubezpieczenia lepiej nie wyjeżdżać pożyczonym autem. W pewnych sytuacjach, mimo braku naszej winy możemy być zmuszeni pokryć koszty kolizji.
  • Super CDW (SCDW) – jest droższe, ale zmniejsza do minimum możliwość zaangażowania finansowego wynajmującego. Ta usługa zwykle dołączana jest do pakietu podczas przekazania auta za zgodą klienta.
  • TP (Theft Protection) – zabezpiecza przed kradzieżą; z wyłączeniem aktów wandalizmu.
  • Super TPW (STPW) – (rozszerzenie do TP) ogranicza, a nawet znosi całkowicie wkład własny w momencie kradzieży przedmiotu użyczenia. Opcja niestety podnosi wysokość składki.
  • PAI (Personal Accident Insurance) – zapewnia ochronę osób na wypadek uszczerbku na zdrowiu będącego efektem wypadku. Często łączony z ubezpieczeniem mienia na porównywalnych poziomach. Zakres ubezpieczenia jest na niskim poziomie. Warto sprawdzić istniejące, posiadane polisy, by nie dublować ochrony.
  • Super PAI (SPAI) – jak wyżej, lecz z udziałem wyższych kwot zwrotnych.
  • WUG – zabezpiecza przed kradzieżą, zniszczeniem kół lub uszkodzeniem szyb. Najczęściej występuje jako składnik podstawowego ubezpieczenia.

Jeden komentarz do “Ubezpieczenia w zgrabnych pakietach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *