grypa

Niebezpieczna grypa

Jesień, zima oraz wczesna wiosna to okres gdy zwiększa się ilość osób chorych. Głównie na grypę i wszelkiego rodzaju choroby pokrewne. Niestety grypa, wbrew temu jak się ją powszechnie traktuje jest jedną z najniebezpieczniejszych chorób na naszej planecie. Gdyż to na nią umarło i w dalszym ciągu umiera najwięcej ludzi.

Grypa hiszpanka zabiła miliony

Największą epidemią która dotknęła nasz świat była tak zwana grypa hiszpanka, która sto lat temu dotknęła aż pięćset milinów osób czyli jedną trzecią ówczesnej liczby ludności. Według różnych źródeł na tę chorobę zmarło od pięćdziesięciu do stu milionów osób, co jest liczbą na tyle zatrważająca, że sama w sobie epidemia trwała niewiele ponad rok.

Szczepionka jest tylko profilaktyką

Powyższy przykład pokazuje, że z grypą nie ma żartów. Chorując warto niemal od razu podjąć się leczenia, które niestety nie jest tak łatwe. Słynne szczepionki na grypę nie dają stu procent szans na uodpornienie się, gdyż po pierwsze są one oparte na wirusie, który już wystąpił, a po drugie szczepionka jest tylko profilaktyką, która wymaga także i innego podejścia.

Dwa dni w łóżku

Mając już pierwsze przesłanki grypy warto przynajmniej na przysłowiowe dwa dni zaszyć się w łóżku, oraz jeżeli jest taka możliwość przyjmować leki, w tym antybiotyki. Zawsze jest lepiej, gdy człowiek wypoczywa niż na silę próbuje pokonać chorobę. Gdyż w tym drugim wypadku tylko wzmacnia wirus. Organizm wymęczony jest bardziej podatny na taką chorobę. Ostatecznie grypa miast szybko zostać wyleczona męczy człowieka. Powodując, że powikłania po tej chorobie są jeszcze większe i znacznie bardziej niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *