mikro-ringi

Przedłużanie na mikro-ringi – co to jest?

Istnieje wiele ciekawych metod przedłużania włosów. W dużym skrócie przedłużanie oraz zagęszczanie fryzury za pomocą doczepianych pasemek polega na dołączeniu cienkiego pasma włosów do pasma włosów naturalnych o podobnej grubości. W przypadku przedłużania na mikro-ringi „spoiwem” łączącym jedno pasmo z drugim jest mikroskopijna obrączka, która wewnątrz wyłożona jest silikonem. Zaciska się ją bardzo mocno na włosach bez używania wysokiej temperatury. Jest to zatem metoda przedłużania włosów na zimno, zapewniająca dobry efekt bez używania wysokich temperatur i ryzyka niszczenia włosów.

Mikro-ringi to mała inwazyjność oraz wydajność

Jest to obecnie metoda zdobywająca coraz większą popularność wśród osób, które pragną zachwycać piękniejszymi, gęstszymi włosami. Wynika to przede wszystkim z małej inwazyjności. Oprócz tego, jest to bardzo wydajna metoda. Doczepki utrzymują się na włosach przez około 3-4 miesiące. Nie zsuwają się z włosów podczas odpowiedniego mycia, czesania i pielęgnacji. Należy mimo to uważać przy codziennych zabiegach, by nie uszkodzić mikro-ringów. Przedłużanie włosów na mikro-ringi jest bardzo wydajne, ponieważ jedno pasmo sztucznych włosów można wykorzystać kilkakrotnie. Ponieważ włosy naturalne będą rosły, w ciągu 3-4 miesięcy zrobi nam się 3-4 cm odrost. Aby go zamaskować, wystarczy rozpiąć mikro-ring, podsunąć go do góry i zapiąć ponownie. Taki zabieg jest nieco krótszy oraz tańszy od przedłużania włosów na nowo. Pozwala bowiem wykorzystać „stare” doczepki, o ile są one wciąż w dobrym stanie.

Efektowny sposób przedłużania i zagęszczania włosów

Mikro-ringi są bardzo efektownym sposobem przedłużania i zagęszczania włosów. Dobrze założone nie są mocno widoczne, trudno jest też wyczuć je pod palcami. Transparentność jest więc ich mocną cechą. Poza tym, idealnie nadają się one do wielokrotnego przedłużania. Nie tylko ze względu na możliwość ponownego wykorzystania pasm. Chodzi też o małą inwazyjność. Włosy przedłużane tą metodą nie są tak bardzo zniszczone. Nie ma zatem konieczności robienia dłuższych przerw pomiędzy kolejnymi zabiegami. Włosy nie są uszkadzane chemicznie ani termicznie. Silikon jest bardzo miękki i delikatny, przez co nie uszkadza włosów również mechanicznie. Mikro-ringi są jednak dość uciążliwe, ponieważ wymagają codziennego układania fryzury w taki sposób, aby miejsca doczepienia były jak najmniej widoczne. Mikro-ringi są polecane osobom, które myślą o stałym przedłużeniu fryzury. Trzeba jednak zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę z naturalnego włosia do pielęgnacji włosów przedłużanych. Do tego dobrze jest kupić specjalny szampon i odżywkę. Pamiętać też trzeba o tym, że skóra głowy też musi się przyzwyczaić do nowego obciążenia.

Jeden komentarz do “Przedłużanie na mikro-ringi – co to jest?”

  1. Przedłużanie włosów metodą nano rings to świetna osoba dla osób chcących osiągnąć możliwie najmniej widoczne łączenia. Jest ich więcej i są one tak rozłożone, aby mnie rzucały się w oczy. Taka metoda przedłużenia i zagęszczenia włosów daje możliwość osiągnięcia efektownej fryzury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *