białe meble

Białe meble, szare ściany

Moda na biel mebli nie ustaje, wręcz narasta z każdym dniem. Każdy chce mieć białe meble, najlepiej w połysku. Wiele osób nawet próbuje przemalowywać i odnawiać stare meble w kolorach bieli i szarości. Sposobów na odnowienie wnętrza kolorem jest wiele. Dostępne są zarówno farby do ceramiki, drewna, jak i okleiny itp. Ile jest odcieni szarości? Można podejrzewać iż równie dużo co kolorów tęczy. Wystarczy przejrzeć katalogi wiodących producentów farb malarskich. Co ciekawe królestwo szarości zdominowało również odcienie drewna, jak i ceramiki.

Przyjemne projektowanie wnętrz

Przez ostatnie kilka lat w modzie są szarości i kontrasty zestawianych kolorów bieli i czerni. To jednocześnie niezwykle eleganckie zestawienia i ponadczasowe, wręcz klasyczne obok beżu i brązów. Ostatnie trendy lansowane są zarówno w kuchni, łazience jak i pokojach dziecięcych oraz salonach. Projektowanie wnętrz w tych właśnie barwach jest niezwykle przyjemne.

Świeżość i minimalizm

Przestronność pomieszczeniom dodają nie tylko białe meble ale również białe ściany i kontraktujące z nimi dodatki. Bardzo często projektanci wnętrz wykorzystują uniwersalizm białych mebli łącząc je z szarościami w różnych tonacjach. Jak się okazuje operowanie szarością wcale nie jest nudne, ani smutne, czy mroczne. Jasne odcienie świetnie komponują się z bielą wyposażenia. By dodać wyrazistości wnętrzom akcentowane są dodatki w rozmaitych kolorach, często odważnych jak fuksja czy turkus, bądź musztarda. Minimalistyczna forma wyposażenia to równoległy trend, dzięki któremu wnętrza zyskują na estetyce.

Szary kontra kolorowy świat

Wbrew pozorom wnętrza współczesne nie są pozbawione kolorów. Dzięki neutralnym barwom szarości, bieli i czerni stanowiących bazę można pozwolić sobie na częstą zmianę wystroju wnętrz poprzez zmianę koloru dodatków i dekoracji. Najczęściej są to zasłony, poduszki, narzuty, czy obicia krzeseł, foteli itp. Dzięki takim rozwiązaniom można z łatwością zmienić oblicze wnętrza na potrzeby pory roku, czy wybranej okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *