auto z OC sprawcy

Jak wypożyczyć auto z OC sprawcy?

Wypadki komunikacyjne na świecie zdarzają się codziennie. W ich wyniku zawsze uszkodzeniu ulegają samochody, które brały udział w stłuczce. Nawet niewielkie uszkodzenia wymagają kontroli mechanika, który doprowadzi auto do stanu sprzed wypadku. W wielu przypadkach po stłuczce uszkodzenie auta jest na tyle poważne, że samochód przez co najmniej kilka dni może nie być zdatny do użytku. Jeśli jesteśmy stroną poszkodowaną w wypadku, możemy ubiegać się u swojego ubezpieczyciela o wypożyczone auto z OC sprawcy.

Auto z OC sprawcy rozwiązanie korzystne dla poszkodowanego

Każda wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie wypożyczanie aut zastępczych z polisy sprawcy wypadków. Jest to rozwiązanie korzystne dla poszkodowanego. Ponieważ może on użytkować dobrej klasy auto bez ponoszenia za to żadnych kosztów. Daje mu to możliwość prowadzenia normalnego życia bez dyskomfortu korzystania z komunikacji miejskiej. Lub innych, mniej wygodnych od własnego auta środków transportu.

Aby wypożyczyć auto z OC sprawcy, musimy przede wszystkim zgłosić szkodę i posiadać potwierdzenie, że szkoda nie zaistniała z naszej winy. Oświadczenie sprawcy wypadku lub policyjny protokół. Podstawą do ubiegania się o wynajem auta zastępczego jest jednak posiadanie ważnego opłaconego ubezpieczenia OC w pojeździe, którym kierowaliśmy. Jeśli zapomnieliśmy o bieżącym opłacaniu składek na ubezpieczenie samochodu – wówczas będziemy musieli naprawiać auto na własny koszt i nie będzie nam przysługiwało auto zastępcze.

Auto z OC sprawcy przysługuje nam na czas naprawy

W wypożyczalniach samochodów w bardzo łatwy sposób uda nam się otrzymać auto zastępcze. Najlepiej, by wypożyczyć je w miejscu wskazanym przez ubezpieczyciela. Który posiada zawartą z firmą wynajmującą auta specjalną umowę. Autem zastępczym możemy jeździć do czasu, gdy nasze własne auto opuści warsztat mechanika i zostanie naprawione na koszt sprawcy wypadku do stanu sprzed wypadku. Do tego momentu można swobodnie korzystać z możliwości użytkowania auta zastępczego przez 24 godziny na dobę na własne potrzeby opłacając jedynie koszt zużytego paliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *