Jak transportować meble

Przeprowadzki czyli jak transportować meble?

Przeprowadzki zawsze rodzą wiele problemów. Jednym z nich jest transport mebli, największych i najcięższych przedmiotów wyposażenia mieszkania. Dlatego też, wiele osób decyduje się rozkręcać meble przed przeprowadzką. Nie zawsze jest to konieczne, a niekiedy wręcz szkodliwe. Nie będziemy przecież rozbierać na części pierwsze antyków lub fortepianu. Chcąc przewieźć meble antyczne lub niestandardowe, powinniśmy znaleźć do tego zadania odpowiednią firmę, mającą doświadczenie w transporcie takich mebli.

Wracając do mebli standardowych, to również one nie muszą być rozkręcane, chyba, że ich gabaryty lub ciężar uniemożliwiają transport w całości. Wówczas dokonujemy demontażu, a wszystkie elementy mebla pakujemy razem i dobrze oznaczamy. Dołączamy do nich również kluczyki, śrubki i inne drobne części mebla, które powinny być spakowane razem i doklejone do niego. Rozkręcanie, a później ponowny montaż zajmuje dużo cennego czasu, dlatego jest to wyjście ostateczne.

Przygotowując meble do przeprowadzki należy je odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu musimy pomyśleć o zaopatrzeniu się w maty przeprowadzkowe i różne folie. Na początku musimy opróżnić meble z zawartości, by obniżyć ich wagę. Następnie wyjmujemy wszystkie półki, także szklane, zaś szuflady zamykamy na klucz lub zaklejamy taśmą. Na końcu owijamy meble folią, zabezpieczamy tekturą lub kocami, by zmniejszyć ewentualne uszkodzenia.

Osobny problem stanowią meble robione na wymiar, gdyż są nie tylko ciężkie, lecz również kłopotliwe. Koszt ich demontażu i ponownego zamontowania w nowym miejscu jest wysoki i często nieopłacalny. Lepszym wyjściem wydaje się odsprzedanie takich mebli nowym właścicielom mieszkania.

Transport mebli to najpoważniejsze i najcięższe zadanie podczas przeprowadzki. Dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistycznej firmie lub samemu odpowiednio się do tego zadania przygotować. Odpowiednio przygotowane do transportu meble, to krótszy czas przeprowadzki oraz nie uszkodzone sprzęty.

3 komentarze do “Przeprowadzki czyli jak transportować meble?”

  1. najlepiej chyba po prostu zatrudnić profesjonalną firmę. Przeprowadzaliśmy się z firmą wiki przeprowadzki i obyło się bez stresu i zniszczonych mebli

    1. Zgadzam się, doświadczona firma ogarnia to sama i nie trzeba się stresować. W Warszawie polecam znajomym zawsze Japa & Co.

  2. A w Bielsku ktoś może polecić jakąś firmę? Bo jak wpisuję w wyszukiwarkę przeprowadzki bielsko to jest sporo wyników i nie wiem której firmie zaufać. Tym bardziej, że wszystkie mają całkiem dobre opinie. Zastanawiałem się nad Beskid-Przeprowadzki czy ktoś może potwierdzić mój wybór?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *