Jak przygotować dobry warsztat lakierniczy?

Każdy warsztat lakierniczy będzie wymagać przede wszystkim odpowiednich inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędne wyposażenie, system wentylacji, kabiny lakiernicze, sprężarki. To wszystko wiąże się z dość sporymi nakładami finansowymi. Jednakże bez tego typu inwestycji, nie będzie możliwe osiągnięcie jakiekolwiek, zadowalającego poziomu jakości świadczonych w warsztacie usług lakierniczych.

Kluczową więc kwestią będzie tutaj poczynienie podstawowych inwestycji, które przełożą się następnie na osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac. Przyjrzyjmy się w takim razie, podstawowym kwestiom, związanym z osiągnięciem odpowiednio wysokiego poziomu jakości realizowanych usług lakierniczych.

Dobry warsztat lakierniczy to czysty warsztat lakierniczy.

Jest to chyba podstawowe motto, które pozwala w dużym uproszczeniu zrozumieć najistotniejszą kwestię, wywierającą wpływ na jakość świadczonych usług lakierniczych. Jakiekolwiek zanieczyszczenia, będą zawsze negatywnie wpływać na wykonywane prace lakiernicze. W szczególności chodzi tutaj o zanieczyszczenia lotne, które mogą swobodnie przedostawać się do stref nakładania lakieru i mieszać się z mgiełką lakierniczą. Skutkiem tego też, gotowe warstwy lakieru będą pełne zanieczyszczeń. To niestety wstępnie osłabia strukturę warstw lakieru, jak również obniża znacznie poziom ich estetyki. Musimy zaś pamiętać, iż w wielu przypadkach, estetyk odgrywa najważniejszą rolę. Poza tym, tak nałożony lakier, wypełniony zanieczyszczeniami, będzie bardziej podatny na działanie czynników zewnętrznych. Po prostu stanie się o wiele mniej trwały i odporny. Dlatego też, należy zadbać o to, aby warsztat lakierniczy był zawsze czysty.

Filtr sufitowy dla lakierników.

Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości w warsztacie lakierniczym, wymaga więc stałego filtrowania powietrza w nim się znajdującego. W pierwszej kolejności oczywiście warto zwrócić uwagę na filtrację powietrza wprowadzanego do warsztatu zewnątrz. Tutaj jednak, dobry filtr kieszeniowy na kanałach napływowych powietrza, powinien załatwić sprawę.

Jeśli zaś chodzi o kwestie wewnętrzne, niezbędne będą odpowiedniej klasy filtry warsztatowe przeznaczone dla lakiernictwa. Ich działanie opiera się o wchłanianiu do wnętrza wszystkich zanieczyszczeń, które osiądą na powierzchni filtra. Obecnie najczęściej wykorzystuje się filtry sufitowe, ścienne i podłogowe. Najlepiej jest stosować wszystkie te trzy typy filtracji jednocześnie, gdyż przynosi to zdecydowanie najlepsze efekty.

Jednym z ważniejszych jest jednak filtr sufitowy dla lakierników. Wynika to z faktu tego, iż najdrobniejsze zanieczyszczenia, wykazują tendencję do unoszenia się aż pod sam sufit. Następnie bardzo łatwo i sprawnie opadają w dół, przemieszczając się przy tym na dość spore odległości. Dobre i wydajne filtry sufitowe, sprawią, iż praktycznie cały warsztat lakierniczy, będzie zabezpieczony przed osiadaniem zanieczyszczeń unoszących się pod sam sufit. Pozostałe zostaną wychwycone przez filtry ścienne oraz podłogowe.

Podsumowanie.

Aby więc prawidłowo przygotować warsztat lakierniczy do pracy na wysokim poziomie jakości, trzeba liczyć się z kosztami. Należy przeprowadzić konkretne inwestycje, które pozwolą zwalczać wszystkie zanieczyszczenia. Tylko w taki sposób możliwe jest świadczenie usług lakierniczych wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *